szybka pozyczka
Dzisiaj jest: 13 grudnia 2017      
Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz
czwartek, 20 wrzesień 2012 18:40

Zaproszenie na konferencję antyodkrywkową w Lubinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

26.09.2012 r. godz. 11.00 – 13.00, CK MUZA, sala kameralna I p. wstęp wolny

W trzecią rocznicę prawomocnego referendum w sprawie planów budowy odkrywkowej kopalni węgla brunatnego na złożu „Legnica” zapraszamy mieszkańców miast i gmin naszego regionu oraz wszystkich uczestników i świadków tamtego wydarzenia do udziału w okolicznościowej Konferencji!

Konferencja odbędzie się 26 września 2012 r. (środa) w godz. od 11.00 do 13.00 w Lubinie w CK MUZA, ul. Armii Krajowej 1. W programie konferencji przewidziano wystąpienia połączone z prezentacją multimedialną - gości honorowych z Serbii (odkrywka Kolubara) w tym Predraga T. Savica z organizacji „House of justice Strasbourg” a także przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z gmin zagrożonych budową kopalni oraz organizacji pozarządowych min. Fundacji Greenpeace Polska, CEE Bankwatch Network/Polish Green Network z Warszawy i Stowarzyszenia Eko - Unia z Wrocławia. Delegacja prawników EPS z Brna przedstawi informację nt. projektu skargi do Trybunału Konstytucyjnego w obronie praw mieszkańców terenów zagrożonych odkrywką. Swój udział w konferencji potwierdziła Lidia Geringer de Oedenberg poseł do Parlamentu Europejskiego, która przedstawi szczegóły planowanej na koniec października br. misji rozpoznawczej w Polsce przedstawicieli Komisji Petycji PE. Wizyta delegacji z Brukseli związana jest z nieuszanowaniem przez władze państwowe prawomocnego referendum z 27.09.2009 r. na terenie sześciu gmin: Lubin, Kunice, Miłkowice, Ruja, Ścinawa i Prochowice w województwie dolnośląskim, których mieszkańcy w blisko 95 % zagłosowali przeciw budowie kopalni odkrywkowej na złożu „Legnica”.

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń
 
Reklama
pauza